Co to jest adblue na stacjach?

Adblue Czarne

Poradnik Klienta

Co wtedy jest adblue na stacjach? AdBlue jest wtedy pięknej jakości roztwór mocznika o stężeniu 32,5 % używany z zespołem SCR (układ selektywnej redukcji katalitycznej). Stanowi zatem na końcu redukcję tlenków azotu w spalinach samochodowych. Wykonywany jest poprzez wyspecjalizowane zakłady chemiczne m.in. Yarę lub grupę Azoty.

Adblue Tczew

Z pośród wszystkich płynów zdolnych do transportu jest nietoksyczny, wysoki i niezawodny w postępowaniu. Tankuje się go do specjalnego pojemnika zamykanego charakterystycznym niebieskim korkiem. W układzie kilku najbliższych lat wszystkie samochody z silnikiem diesel będą wyposażone w obecny projekt.
Zobacz również sklep motoryzacyjny

Gdzie dodatkowo w który twórz można uzupełnić AdBlue?

Najwygodniejszą opcją uzupełnienia AdBlue jest udanie się na stację benzynową i wygranie z dystrybutora. Z miesiąca na miesiąc występuje ich coraz więcej. W pewnych krajach np. w Holandii można i skorzystać z automatów spotykających się przy autostradach. Nie całe samochody można zatankować bezpośrednio z dystrybutora. Niektóre pojazdy mają za wąską średnicę wlewu. Wtedy stanie nam tylko wlanie płynu bezpośrednio z butelki. Trzeba uważać, gdyby nie rozlać. Płyn tenże pamięta wielkie właściwości korozyjne. Adblue Tczew

Gdzie spotyka się wlew do AdBlue?

Czym nowszy model auta, tym jaśniejszy jest wstęp do wlewu AdBlue. Otrzymuje się przeważnie pod klapą wlewu paliwa. W dawniejszych pojazdach sposób tenże nie był wznoszony na etapie projektowania, przez co niebieski korek może znajdować się w nietypowych miejscach (pod maską, we wnęce koła zapasowego, w kieszeni bagażnika). Że zatem w szeroki sposób utrudnić dolanie płynu. W takiej form warto być pod ręką specjalny lejek lub wężyk, do osiągnięcia w wielu sklepach internetowych.

Adblue Tczew

Uzupełnianie AdBlue krok po kroku

Procedura uzupełniania AdBlue stanowi mocno niska. Okręcamy korek, uzupełniamy płyn, zakręcamy korek i włączamy zapłon. Po kilkorgu sekundach komunikat o brakującym płynie powinien zniknąć. Więc można bezpiecznie uruchomić silnik. Zbiornik przeciętnego samochodu pomieści około 10-15 litrów AdBlue, co wystarczy na przejechanie kliku tysięcy kilometrów (zużycie wynosi około 0,2-0,4 l/100 km). Trzeba pamiętać o tym, że przy zbyt niskiej ilości płynu w zbiorniku, silnik nie zostanie otwarty.

Ile kosztuje AdBlue?

Najtańszą propozycją jest zakup płynu w częściach hurtowych (przy 1000 l, opłata za litr powinna wynieść mniej niż 1,3 zł). Wartość w krótszych liczbach waha się od 1,8 do 2 zł za litr. Można trafić jeszcze na artykuły z tzw. „wyższej półki” za 4-6 zł. Każdy AdBlue jest tak taki tenże skład a nie warto przepłacać.
Adblue Tczew

Dlaczego warto stosować AdBlue?

Dzięki AdBlue można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Silniki spełniające wymogi normy EURO 4 mają gorsze zużycie paliwa o jakiś 3-4%, a silniki dobre z umową EURO 5, nawet o 5%. Mniej pieniędzy wydanych zostanie u mechanika. Stosowanie AdBlue w szeroki sposób wydłuża okres między serwisowania pojazdów. Samochód przez dłuższy czas trwa pełną sprawność, co dokonuje się oraz na ogromniejszą cenę podczas odsprzedaży. Osoby korzystające z AdBlue działają na ochronę środowiska naturalnego, dzięki niższej emisji szkodliwych substancji. W nagrodę za dobrą pozycję otrzymują niższe opłaty drogowe w krajach Unii Europejskiej.
Adblue Tczew

Artykuł został utworzony we zgodzie Co to jest adblue na stacjach?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments