Jak skorzystać z darmowej pomocy prawnej?

Adwokat Lądek Zdrój

Poradnik Klienta

Jak skorzystać z darmowej pomocy prawnej? Pomoc prawna bardzo często łapie się z dużymi kosztami, które należy ponieść w sukcesu porad prawnych. Dużo osób zdaje sobie przygodę z ostatniego, że wiele kancelarii oferuje całkowicie darmowe pomocy prawne dla osób nie potrafiących sobie przyzwolić na opłacenie prawnika. Jak skorzystać z darmowej pomocy prawnej? Do kogo się zwrócić?

Adwokat Ziębice

Na czym polegają darmowe pomocy prawne?

Doradca udzielający darmowej pomocy prawnej wesprze w znalezieniu rozwiązania innej sprawy każdego klienta. Prawnik w szczególności udzieli rady i zrobi potrzebne pisma, które pomogą w rozwiązaniu sporu z właścicielem, sądem czy spółdzielnią. Osoby, które nie mogą sobie przyzwolić na spłatę kosztów sądowych ruszającego się już postępowania mogą prosić o projekt zaświadczenia o zdjęcie z jakichś kosztów sądowych. Dodatkowo, osoba potrzebująca darmowej pomocy prawnej może ubiegać się o ustanowienie pełnomocnika w działaniu sądowym lub adwokata czy rzecznika patentowego w myślach sądowoadministracyjnych.
Zobacz również Wypalarnia kawy sklep

Adwokat Ziębice

Kto zalicza się do darmowej pomocy prawnej?

Darmowe pomocy prawne poświęcone są dla każdej osoby fizycznej, która nie stanowi w mieszkanie ponieść wszelkich kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Przed wizytą warto wykonać swój dowód osobisty czy inny dokument potwierdzający tożsamość w końca poprawnego wypełnienie oświadczenia o braku możliwości poniesienia kosztów odpłatnej porady prawnej. Oprócz tego, jak przy każdej pomocy prawnej, pomocne okażą się wszelkie dokumenty dotyczące omawianego problemu.

Adwokat Ziębice

Gdzie wziąć z darmowej pomocy prawnej?

Aby zarejestrować się na wolną wizytę prawną należy zrobić telefon na indywidualny numer telefonu dawany w wszystkim starostwie. Na gruncie całego kraju funkcjonuje 1500 placówek oferujących darmowe pomocy prawne, co miesza się na co bynajmniej dwa punkty pomocy prawnej na powiat. Wiedze na temat odpowiedniej placówki znajdują się m.in.:

w tytule ludy,
w tytule miasta,
na dodatkowej stronie internetowej dotyczącej darmowej pomocy prawnej,
na ścianach internetowych urzędów starostwa lub urzędów gmin.

Adwokat Ziębice

 

zobacz również Jak skorzystać z darmowej pomocy prawnej?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments