Euro paleta - Co czyni ją najbardziej popularną i użytkową paletą?

Euro paleta – Co czyni ją najbardziej popularną i użytkową paletą?

Artykuł Miesiąca

Obecnie gałęź logistyczna i transportowa nie wyobraża sobie zaplanowania i realizacji wysyłek, jak i magazynowania bez najbardziej znanych i cenionych europalet. Palety euro są najczęściej wybieranymi paletami na rynku ze względu na ich wszechstronne zastosowanie i co najważniejsze jakość.

Euro paleta posiada wymiary 1200 x 800 x 144 mm i jest produkowana jedynie przez licencjonowane firmy. Jej produkcja opiera się na konkretnej specyfikacji określonej przez Stowarzyszenie EPAL. Palety euro produkowane są z wysokiej jakości materiału, do produkcji euro epal wymagane jest wybranie wysokiej jakości drewna, odpowiednich gwoździ oraz klocków. Paleta epal posiada specjalne indywidualne oznaczenia na klockach – EPAL, EUR. Kupując paletę epal mamy pewność co do jej jakości, ponieważ każda paleta jest wyprodukowana w oparciu o konkretną specyfikację i wymagania. Powyższą paletę możemy rozpoznać po tym, że jest oznaczona symbolem epal. Paleta o wymiarze 1200 x 800 mm znajdzie zastosowanie praktycznie w każdej gałęzi przemysłu, handlu i usługach. Palety o tym wymiarze idealnie sprawdzają się przy wysyłkach w spedycji, transporcie i usługach logistycznych. Euro epal są paletami idealnymi do realizacji zamówień i wysyłek poza UE.

Charakterystyka EPAL:

  • odpowiedni, standardowy wymiar – 1200 x 800 x 144 mm,
  • ściśle określona specyfikacja przez Stowarzyszenie EPAL,
  • odpowiednie oznaczenia EPAL i EUR oraz IPPC – potwierdzające obróbkę ISPM15, wówczas wilgotność takich palet nie może przekraczać 22%,
  • ścięte rogi w narożnikach,
  • specjalne gwoździe wykorzystywane przy produkcji,
  • idealne do realizacji wysyłek poza UE

Renowacja i naprawa europalety:

Palety euro nowe jeżeli zostaną uszkodzone mogą być naprawiane przez firmy, posiadające specjalne uprawniania – licencję. Dzięki temu, że palety epal mogą być poddawane naprawie, mogą być naprawdę długo w użyciu. Ich naprawa wcale nie musi wiązać się z tym, że nie posłużą one zbyt długo. Europaleta przy odpowiednim traktowaniu ich przy wysyłce i przechowywaniu, mogą zrealizować jeszcze wiele wysyłek. Europaleta, która jest poddana naprawie jest klasyfikowana – jako paleta używana np. klasy I lub klasy II.

Gdzie można kupić europalety?

Europalety można kupić u producentów palet drewnianych, w skupach, centrach paletowych. Dodatkowo pojawia się w Internecie wiele ofert sprzedaży palet. Pojawia się również coraz więcej możliwości zakupu euro epal w Internecie, w sklepach internetowych z dostawą pod wskazany adres.

Jaki jest koszt europalety?

Obecnie palety nowe euro epal można kupić za kilkadziesiąt złotych. W przypadku większych ilości – dostawcy, sprzedawcy oferują niższe ceny. Palety euro używane można kupić za kilkanaście złotych, wszystko zależy od ich klasy oraz ilości.

Zastosowanie epal palety.

Tego typu palety drewniane możemy wykorzystać poza wysyłkami, do realizacji pomysłów DIY. Możemy z nich skonstruować meble z palet, stoliki, ławki, łóżka z palet i wiele innych.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments