poczta kurier

Poczta kurier Pszów zamów online

Śląskie

Z powodu wzrastającego tempa życia i dużej popularności transakcji internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku oferty zachęcają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Chorzów jest dziecinnie proste i naprawdę może ułatwić nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek kurierem? Jakie są korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie błędy zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Chorzów

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to takie o małych wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera sporo ułatwia. Oszczędzimy przy tym czas i swoje nerwy, ponieważ oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie było przyjemne. Wysłanie małej paczki to tylko kilka kroków, w pierwszej kolejności należy złożyć zlecenie na kuriera, zabezpieczyć przesyłkę zgodnie z wytycznymi i poczekać aż Poczta kurier Chorzów zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć od nas paczkę nawet w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza gdy zależy nam na doręczeniu przesyłki do adresata na czas. Najczęściej czas dowiezienia przesyłki to 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Kiedy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo przesyłek miesięcznie warto skorzystać z oferty wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Poza tym mamy wtedy możliwość wystawienia faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy pakowaniu tak wielu przesyłek na pewno zauważymy też plusy z przejmowania ich przez kuriera bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu i wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza gdypakunki sporo ważą. Ponadto cena przesyłek hurtowych będzie korzystniejsza aniżeli płatność za każdą z paczek oddzielnie. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni przesyłać znaczące ilości przesyłek powinniśmy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, kiedy pakunek który chcemy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i sporo waży? Ekonomicznym wyjściem będzie wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Nadanie palety nie różni się właściwie od nadania tradycyjnej przesyłki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zapakować przesyłkę i umożliwić kurierowi odbiór. Z uwagi na gabaryty pakunku powinniśmy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania pakunku.

Dobrze pamiętać, że licząc wymiary przesyłki i wagę powinniśmy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą zwiększyć swoją wagę pod wpływem wilgoci, dlatego lepiej nie zbliżać się do maksymalnej masy pakunku. Decydując się na paletę na której prześlemy produkty, upewnijmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Nadgniła paleta nie może stwarzać wystarczającego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie nadania pakunku, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem odszkodowania za straty.

Ogólne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne wymagania dotyczące wymiarów, opakowania przesyłek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego dobrze jest zapoznać się z nimi przed złożeniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości przesyłki i jej wielkości. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Małe przesyłki z delikatną zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne wstrząsy. Chociaż Poczta kurier Chorzów chce by wszystkie pakunki były przenoszone z troską, jednak należy pamiętać, że w czasie transportu nasza przesyłka może się przechylać a nawet zostać przygnieciona przez inne przesyłki.

Następną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Chorzów odbierając przesyłkę musi też ten dokument dostać i jeśli nie wydrukowaliśmy go z wyprzedzeniem, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dotrzeć. Dlatego należy myśleć nie tylko o nas samych, ale także o pozostałych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Chorzów .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę