Sprzedaż ziemniaków Vineta Kołobrzeg

Zachodniopomorskie

Ziemniak jest warzywem mocno zakorzenionym w kultur kulinarnej nie tylko Polski, a i wszystkiej północnej części Europy. Z uczciwością ich rozpowszechnienie przyczyniło się do ograniczenia klęsk głodu, które w starych wiekach dotykało biedniejsze warstwy ludności. Teraz jesteśmy dojazd do częstych grup o nowych cechach i daniu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Bobolice

Vineta to wczesna odmiana ziemniaków, cechująca się znacznie pomocnym zapachem i szerokimi walorami kulinarnymi. Również są one odporne na susze, dzięki czemu bulwy nie ulegają uszkodzeniu przy niesprzyjającej dla uprawy pogodzie i pielęgnują swoje marki.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Bobolice

zamów kuriera Expres poczta

Ziemniak Vineta – czym się wyróżnia?
Ziemniaki odmiany Vineta należą do rodzaju konsumpcyjnego A/B, zwanego także pośrednim, sałatkowo-ogólnoużytkowym. Skórka bulw jest wystarczająco chropowata, a mający 12,7% skrobi miąższ jest jasnożółty, lekko rozsypujący się po ugotowaniu. Doskonały smak sprawia, że można je spożywać nawet bez dodatków – wystarczy odrobina soli, jak przy ziemniakach z centra.
Bulwy dodaje się wczesną jesienią; świetnie się przechowują, długo zachowując dobrą kondycję konsumpcyjną również nie tracąc swoich marki. Ponadto przedstawiają się długim okresem spoczynku, co zmniejsza ryzyko niechcianego kiełkowania podczas magazynowania. Dzięki temuż w bulwach nie dochodzi jeszcze do syntezy sporych liczb szkodliwej dla zdrowia solaniny (choć tu ważne jest przechowywanie ziemniaków w ciemności. Należy też pamiętać o usuwaniu zzieleniałych części bulwy przed ich obróbką termiczną).

Uprawa ekologiczna
Odmiana Vineta wyróżnia się niewielką podatnością na choroby takie jak zaraza ziemniaczana czy rdzawa plamistość, dzięki czemu idealnie dodaje się do pielęgnacji ekologicznych, w których nie stosuje się chemicznych środków ochrony roślin oraz sztucznych nawozów. Tradycyjne, sprawdzone metody uprawy świetnie sprawdzają się przy tej formie, gwarantując doskonały smak prawdziwego ziemniaka oraz pełnię wartości odżywczych.
Nasze ziemniaki pochodzą wyłącznie ze sprawdzonego, ekologicznego gospodarstwa, będącego wymagane certyfikaty. Ponadto przekazując je, dobrze znasz, jaką odmianę ziemniaka otrzymasz, nie ryzykując, że każda ekipa będzie brała kompletnie inne części, gdy wtedy się zdarza w przypadku ziemniaków widocznych w marketach. Sprawia Ciż zatem gwarancja smaku i liczb tych warzyw.
Sprzedaż ziemniaków Vineta Bobolice

Niedoceniane źródło wartości odżywczych
Ziemniaki typu A/B są nieco zwarty, delikatnie rozsypujący się miąższ, dzięki czemu idealnie przyznają się do zup, klusek oraz na puree. Świetnie smakują także gotowane, pieczone oraz w formie domowych frytek. świetnie sprawdzają się zarówno jako składnik tradycyjnych dań kuchni polskiej, jak i potraw bardziej ciekawych, takich jak tajskie massaman curry, w jakim ziemniaki pełnią istotną rolę.

Ziemniaki są niezwykle popularnym warzywem w Polsce, jednocześnie zajmując się niezbyt dobrą marką w dobie mody na diety niskowęglowodanowe. Warto zawsze pamiętać, że zawarta w ziemniakach skrobia jest lekkostrawna i dobra dla przewodu pokarmowego, a one też są źródłem cennych składników odżywczych, takich jak potas. Co ciekawe, ziemniaki są także źródłem witaminy C – już cztery średnie sztuki pokrywają dzienne zapotrzebowanie dorosłej osoby na ten związek.
Będąc źródłem ciężkich i trudnych węglowodanów, szybko dodają energii i wzmacniają na długo. W związaniu z pozostałymi warzywami oraz źródłem roślinnego lub zwierzęcego białka są pełnowartościowy posiłek. Ponadto przedstawiają się jedną z gorszych cenie energetycznych spośród produktów skrobiowych trafiających na swoje stoły. Czyni ona tylko około 60 kcal/100 g.
Ziemniaki coraz częściej pojawiają się jako składnik prozdrowotnych jadłospisów, takich jak dieta Gersona czy diety mające na planu detoksykację organizmu.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Bobolice

Wybierając ekologiczne ziemniaki Vineta możesz stanowić gwarancja, iż na Twój talerz trafi produkt najwyższej jakości, niezależny od sztucznych nawozów, pestycydów i herbicydów noszących na dalszą metę niekorzystny pomysł na własne zdrowie. Ponadto ich dobry smak i wadzie kulinarne robią z nich pełen przyrząd do każdego posiłku oraz składnik wielu potraw.

Sprzedaż ziemniaków Vineta Bobolice

zobacz również Ziemniaki odmiana Vineta kal 4+

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments