Współpraca GEFCO Polska z Daewoo Power Products

Współpraca GEFCO Polska z Daewoo Power Products

Warto przeczytać

Prężnie rozwijająca się współpraca w zakresie kompleksowej obsługi logistycznej na polskim rynku pomiędzy GEFCO Polska a producentem elektronarzędzi Daewoo Power Products ma bardzo szeroki zakres i obejmuje wiele bardzo ważnych aspektów. Wśród nich można wymienić w szczególności odprawy importowe towarów pochodzących z Chin, magazynowanie oraz kompletację zamówień, a także dystrybucję oferowanych przez firmę Daewoo elektronarzędzi do punktów dealerskich. Głównym filarem rozwoju wspomnianej powyżej koreańskiej marki ma być dobry stosunek ceny do jakości oferowanych produktów przy jednoczesnym sprawnym zarządzaniem łańcuchem dostaw ze strony GEFCO.

Jak wygląda współpraca GEFCO Polska z Daewoo Power Products?

Współpraca pomiędzy tymi dwoma firmami rozpoczęła się stosunkowo niedawno, ponieważ na początku 2019 roku, kiedy to zarząd Daewoo Power Products wybrał firmę GEFCO Polska na głównego operatora logistycznego na naszym rodzimym rynku. W ramach podjętej współpracy logistycznej GEFCO Polska odpowiada za całą odprawę importową towaru pochodzącego z Chin. Załadowane kontenery przewożone są do zlokalizowanego w Natolinie pod Warszawą magazynu GEFCO, gdzie rozpoczyna się proces ich rozładunku, kontrola towaru w zakresie powstałych ewentualnie podczas transportu uszkodzeń, paletyzacja, składowanie i na końcu kompletowanie zamówień. Współpraca nie kończy się jednak na tym etapie, ponieważ GEFCO Polska odpowiada jeszcze za dystrybucję drobnicową towarów na krajowym rynku. Jak to wszystko wygląda jednak w praktyce? Gdy zamówienia zostaną już skompletowane, oferowane przez koreańską markę Daewoo urządzenia przewożone są z natolińskiego magazynu do znajdującego się w Grodzisku Mazowieckim magazynu przeładunkowego GEFCO, skąd następnie docierają do zlokalizowanych na terenie całego kraju punktów sprzedaży (w tym także do położonego w Warszawie firmowego salonu Daewoo). Więcej na temat samych przewozów drogowych można przeczytać, odwiedzając stronę https://pl.gefco.net/pl/rozwiazania-logistyczne-i-transportowe/towar-podstawowy/przewozy-drogowe/.

Jakie były i są mocne strony GEFCO w całym przedsięwzięciu?

Na początku współpracy pomiędzy tymi dwoma firmami mocną stroną GEFCO była przede wszystkim szeroka oferta usług logistycznych, jednak nie sposób tutaj również nie wspomnieć o wieloletnim doświadczeniu w komplementacji zamówień, a także o profesjonalizmie całego zespołu. Jak zostało wspomniane powyżej, GEFCO Polska dysponuje własnymi magazynami, a także gęstą siecią połączeń, dzięki czemu firma ta może bez problemu tworzyć dedykowaną sieć dystrybucyjną, która obejmuje bardzo dużą ilość punktów rozproszonych w całym kraju. Jeżeli chodzi natomiast o Daewoo Power Products, to marka ta w GEFCO Polska doceniła nieco inny, ale dosyć istotny aspekt, a mianowicie udzielone wsparcie przed szczytami sprzedażowymi a w szczególności przed nadejściem wiosny. To właśnie wtedy marka Daewoo sprzedaje największe ilości ogrodniczych elektronarzędzi (stanowią one główny trzon całej sprzedaży), które są chętnie kupowane przez wielu Polaków.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments